Instytut Automatyki
Politechniki Łódzkiej
Łódź, 22-24 listopada 2023
kosene @ info.p.lodz.pl


Po Konferencji   SENE 2005

W dniach 23 - 25 listopada 2005 r. w Łodzi odbyła się VII Krajowa Konferencja Naukowa nt. "Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym", SENE 2005.

Organizatorem konferencji był Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej we współpracy z Oddziałem Łódzkim Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej oraz z Sekcją Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego Komitetu Elektrotechniki PAN. Otwarcia konferencji dokonał Dziekan Wydziału Elektrotechniki i Elektroniki prof. dr hab. Andrzej Materka. Po wystąpieniach Prorektora dr hab. Edwarda Jezierskiego prof. PŁ i Dyrektora Instytutu Automatyki prof. dr hab. Krzysztofa Kuźmińskiego referat plenarny wygłosił dr inż. Adam Kempski z Uniwersytetu Zielonogórskiego na temat: "Kompatybilność elektromagnetyczna układów zawierających przekształtniki energoelektroniczne". W konferencji wzięło udział ponad 130 uczestników ze wszystkich ośrodków naukowych w kraju zajmujących się energoelektroniką i napędem elektrycznym. Komitet Naukowy Konferencji SENE zakwalifikował do wygłoszenia i opublikowania 105 referatów i komunikatów. Prezentacje i dyskusje odbywały się równolegle w trzech salach.

Tradycyjnym akcentem konferencji było wręczenie młodym pracownikom naukowym nagród za najlepsze referaty. Nagrody te ufundował Oddział Łódzki PTETiS-u.

Nagrody otrzymali:

  1. mgr inż. Tomasz Pajchrowski

    z Politechniki Poznańskiej, z Zakładu Sterowania i Elektroniki Przemysłowej, za pracę pt. "Synteza neuronowego regulatora prędkości odpornego na zmianę parametrów napędu".

  2. mgr inż. Dariusz Janiszewski

    z Politechniki Poznańskiej, z Instytutu Automatyki i Inżynierii Informatycznej, za pracę pt."Estymator momentu obciążenia bezczujnikowego napędu z silnikiem synchronicznym o magnesach trwałych".

  3. mgr inż. Marek Korzeniewski

    z Politechniki Białostockiej, z Wydziału Elektrycznego, za pracę pt. "Trójpoziomowy falownik DC/AC sterowany metodą DTC - realizacja praktyczna.

Przyznano również dwa wyróżnienia:

  1. mgr inż. Krzysztof Kajstura

    z Akademi Techniczno-Humanistycznej, z Katedry Elektrotechniki i Automatyki, za pracę pt. "Badania porównawcze właściwości dynamicznych wybranych układów sterowania ślizgowego silnikiem indukcyjnym".

  2. mgr inż. Robert Jarocha, Józef Skotniczny

    z Akademi Górniczo-Hutniczej, z Katedry Automatyki Napędu i Urządzeń Przemysłowych, za pracę pt. "Zmodyfikowany układ kaskady podsynchronicznej silnika indukcyjnego".

Strona zaktualizowana: 3.04.2022