Instytut Automatyki
Politechniki Łódzkiej
Łódź, 22-24 listopada 2023
kosene @ info.p.lodz.pl


Po Konferencji   SENE 2007

W dniach 21 - 23 listopada 2007 r. w Łodzi odbyła się VIII Krajowa Konferencja Naukowa nt. "Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym", SENE 2007.

Organizatorem konferencji był Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej i Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej we współpracy z Sekcją Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego Komitetu Elektrotechniki PAN. Otwarcia konferencji dokonał Prorektor Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. Andrzej Napieralski. Po wystąpieniach Prodziekana Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki i zarazem Dyrektora Instytutu Automatyki dr hab. Jacka Kabzińskiego, prof. PŁ referat plenarny wygłosił prof. dr hab. Stanisław Piróg z AGH na temat: "Magazyny energii". W konferencji wzięło udział ponad 130 uczestników ze wszystkich ośrodków naukowych w kraju zajmujących się energoelektroniką i napędem elektrycznym. Komitet Naukowy Konferencji SENE zakwalifikował do wygłoszenia i opublikowania 83 referaty i komunikaty. Prezentacje ich i dyskusje odbywały się równolegle w trzech salach.

Tradycyjnym miłym akcentem konferencji było wręczenie młodym pracownikom naukowym nagród za najlepsze referaty. Nagrody te ufundował Oddział Łódzki PTETiS-u.

Nagrody otrzymali:

  1. mgr inż. Marcin Baszyński

    z AGH, za pracę pt. "Modelowanie przekształtnika wielokomórkowego DC/AC z wykorzystaniem układów FPGA".

  2. dr inż. Andrzej Radecki

    z Politechniki Łódzkiej, z Instytutu Automatyki, za pracę pt. "Odporna regulacja prędkości kątowej oparta na kompensacji dynamiki układu napędowego".

  3. mgr inż. Jacek Lis

    z Politechniki Wrocławskiej, za pracę pt. "Bezczujnikowe sterowanie momentem silnika indukcyjnego w równoległej stałoprzecinkowej implementacji w matrycach FPGA".

Oraz dwa wyróżnienia:

  1. mgr inż. Krzysztof Blecharz

    z Politechniki Gdańskiej, za pracę pt. "Nowy układ regulacji mocy maszyny dwustronnie zasilanej".

  2. mgr inż. Joanna M. Lis

    z Politechniki Wrocławskiej, za pracę pt. "Parametryczno-nieparametryczna identyfikacja dynamicznego obiektu nieliniowego na przykładzie układu napędowego z połączeniem sprężystym".

Strona zaktualizowana: 3.04.2022