Instytut Automatyki
Politechniki Łódzkiej
Łódź, 22-24 listopada 2023
kosene @ info.p.lodz.pl


Konferencja   SENE 2009

W dniach 18 - 20 listopada 2009 r. w Łodzi odbyła się IX Krajowa Konferencja Naukowa nt.: "Sterowanie w Energoelektronice i Napędzie Elektrycznym", SENE 2009.

Konferencja organizowana jest w cyklu dwuletnim. Stanowi ona forum krajowej energoelektroniki i krajowego napędu elektrycznego, którego celem jest zaprezentowanie dorobku naukowego, wymiana doświadczeń oraz zaktywizowanie współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi. Organizatorem konferencji był Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej we współpracy z Oddziałem Łódzkim Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej oraz z Sekcją Energoelektroniki i Napędu Elektrycznego Komitetu Elektrotechniki PAN.

Referat plenarny, na temat: „Digital Power – wpływ energoelektroniki na postęp w energetyce”, wygłosił prof. dr hab. Włodzimierz Koczara z Politechniki Warszawskiej. W konferencji wzięło udział 115 uczestników ze wszystkich ośrodków naukowych w kraju zajmujących się energoelektroniką i napędem elektrycznym. Komitet Naukowy Konferencji SENE zakwalifikował do wygłoszenia i opublikowania 82 referaty i komunikaty. Prezentacje ich i dyskusje odbywały się równolegle w trzech salach.

Tradycyjnym akcentem konferencji było wręczenie młodym pracownikom naukowym nagród za najlepsze referaty. Nagrody te ufundowała Sekcja polska IEEE oraz Oddział Łódzki PTETiS-u.

Nagrodę Sekcji polskiej IEEE otrzymał:

  1. Marcin Kamiński z Politechniki Wrocławskiej

    za pracę „Implementacja neuronowego estymatora prędkości napędu dwumasowego w układzie FPGA”.

Nagrody Oddziału Łódzkiego PTETiS-u otrzymali:

  1. Dariusz Janiszewski z Politechniki Poznańskiej

    za pracę „Bezczujnikowy napęd z silnikiem synchronicznym o magnesach trwałych oparty na bezśladowym filtrze Kalmana”.

  2. Paweł Szcześniak z Uniwersytetu Zielonogórskiego

    za pracę pt. Modele matematyczne trójfazowych przemienników częstotliwości prądu przemiennego bazujących na topologii sterownika matrycowo-reaktancyjnego typu Buck-boost”

  3. Przemysław Mosiołek z Politechniki Łódzkiej

    za pracę „Sterowanie dwukołowym robotem mobilnym – symulacje i badania”

Ponadto wyróżnienie otrzymał:

  1. Filip Grecki z Politechniki Warszawskiej

    za pracę „Kompaktowy czujnik prądu z częściową kompensacją pola magnetycznego w rozdzielonym obwodzie magnetycznym”.

Komitet Naukowy Konferencji SENE wyraził uznanie organizatorom za trud włożony w organizację konferencji i postanowił powierzyć zorganizowanie następnej konferencji SENE 2011 Instytutowi Automatyki Politechniki Łódzkiej.

Strona zaktualizowana: 3.04.2022