Instytut Automatyki
Politechniki Łódzkiej
Łódź, 22-24 listopada 2023
kosene @ info.p.lodz.pl

Sponsor strategiczny

TRUMPF Huettinger – centrum kompetencyjne techniki plazmowej

Jesteśmy światowym producentem układów zasilających procesy powlekania plazmowego, nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania laserów. Urządzenia energoelektroniczne powstające w naszej firmie oprócz zaawansowanego hardware’u odznaczają się wysublimowanymi algorytmami sterowania skrojonymi pod potrzeby klienta. Nasze urządzenia zapewniają powtarzalność i stabilność wzbudzania plazmy przy jednoczesnej możliwości modyfikowania jej właściwości za pomocą dedykowanego oprogramowania powstającego w całości w centrach badawczo-rozwojowych TRUMPF Huettinger. W naszym portfolio znajdują się generatory z szerokiego spektrum mocy i częstotliwości pokrywając niemal w całości zapotrzebowanie różnych gałęzi przemysłu. Dostarczamy energię procesową dla wielu produktów high-tech w branży półprzewodnikowej, także w skali nanometrycznej.

Mikroprocesory, kolorowe wyświetlacze i ogniwa fotowoltaiczne – to tylko niektóre przykłady wyrobów powstałych przy zastosowaniu technologii plazmowej. Systemy zasilające produkowane przez TRUMPF Huettinger wykorzystywane są do wytwarzania struktur półprzewodnikowych, najbardziej zaawansowanych technologicznie pamięci 3D i procesorów. Innym zastosowaniem naszych generatorów jest pokrywanie powierzchni szklanych i plastikowych (matryce LED, OLED, LCD, wyświetlacze telefonów, szkło optyczne, przemysłowe i budowlane), utwardzanie powierzchni metalowych (wiertła, koła zębate, łopatki turbin silników lotniczych, protezy, implanty), nanoszenie powłok wykończeniowych, zabezpieczających i dekoracyjnych (armatura, obudowy smartfonów) oraz wielu innych.

TRUMPF Huettinger posiada centra badawczo-rozwojowe i produkcyjne w Polsce i Niemczech zaś oddziały sprzedaży i serwisu ulokowane są w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. W Polsce zatrudnionych jest ponad 1500 pracowników, w tym ok. 400 inżynierów.


Strona zaktualizowana: 9.07.2023